MERMER ÇEŞİTLERİ

Mermer klasik güzel bir görünüm için eşsizdir .Birçok insan evlerinin değerini yükseltmek ve şık zevklerini yansıtmak için mermer kullanmaktadır. Mütevazi bir mekanı bile, etkileyici lüks bir mekana çevirir. Çeşitli renkler arasından yapacağınız seçim ve kombinasyonlar evinize milyonlarca yıllık zerafeti sunar.

Muğla Beyaz Mermer

Bu ürünümüzü özellikle yer döşemesi, basamak, dış cephe kaplaması ve denizlik olarak tercih eden müşterilerimiz aynı zamanda heykel yapımı, özel duş tekneleri, şömine, lavabo ve mozaik olarak da tercih edip kullanmaktadırlar.

Bilecik Bej Mermer

Bilecik ili çevresinde kurulu bulunan mermer sanayicileri tarafından üretilen, muhtelif tonlardaki özellikle Bilecik bej mermerleri dünyanın 80 ülkesine ihraç edilmektedir. Türkiye mermer ihracatının % 15’lere varan kısmını Bilecik Mermer Sanayicileri yapmaktadır.
Bilecik bej mermerleri, bugün dünyadaki en lüks yapılarda, büyük ölçekli projelerde ve binalarda, değişen geniş bir yelpazede kullanılan ve öncelikli tercih edilen bir mermer olmuştur. Bu bakımdan Bilecik çevresinde mermer sanayi hızlı bir gelişme içerisindedir.
Bilecik Bej Mermer rezervlerinin fazla olması yüzlerce mermer sanayicisine uzun yıllar yetecek çalışma imkanı sunmaktadır.

Marmara Mermer

Blok boyutları; 1.70 x 1.70 x 1.50m ile 2.50 x 1.50 x 1.50 m arasında değişmektedir. İstenirse daha büyük boyutlarda bloklar elde edilebilir. 3cm kalınlığında, istenilen ve 2cm+’+lik standart boyutlarda plaka elde edilebilir. İç kaplama ve döşeme ile dekorasyonda kullanılabilir. Blok ve plaka verme durumu, kenar köşe kesilmesi, cilalanabilme ve şekillendirilebilme yeteneği ile kesilebilme hızı iyi olup paslanma tehlikesi yoktur.

Uşak Beyazı

Tezgahlar için ideal bir parça olan mermerimiz, aynı zamanda harika bir kaplama malzemesidir.Uşak mermer çeşitleri oldukça fazladır. Mermer çeşitlilik kazandıran en önemli konu mermerin içerisinde bulunan kimyasal maddeler ve kayaçların kaynağıdır. Birçok mermer damarlı veya motifli yapıda olabilir. Uşak mermer beyaz da beyaz saydam bir çeşitlilik göstermiştir. Mermer çeşitlerinden Uşak mermeri beyaz, doluluk oranına baktığımızda %99,45 ile muhteşem bir doluluk oranına sahiptir.

Yuva Köyü Mermerciler Sitesi 3708. Sokak No:20/E Yenimahalle/ANKARA

– sormak istediğiniz her şey için bizi çekinmeden arayabilirsiniz –