MERMER MODELLERİMİZ

Bilindiği gibi tüm mermerler doğal kayaçlardan üretilmekte dolayısıyla insan sağlığına herhangi bir zararı bulunmaz. Mermerlerin toz tutmama özelliği ve çizilmeme özelliği diğer yapı ürünlerinden üstün yanlarından bir kaçıdır. Mermerler ortamda bulunan nemi koruduğundan insan cildinde kurumalara sebebiyet vermez. Ülkemizde mermerler farklı amaçlar da kullanılsa da genel olarak yapılarda iç ve dış kaplamalarda, mutfak ve banyo tasarımları mermerlerin en fazla kullanım alanlarından bir kaçıdır.

Uşak Beyazı

Küpeşte için ideal bir parça olan mermerimiz, aynı zamanda harika bir kaplama malzemesidir. Yunus Mermer olarak asıl kaynağı olan Uşak Ocaklarından çıkarılan Uşak Beyazı Mermerinin Ankara Toptan ve Perakende merkeziyiz.
Mermer çeşitlerinden Uşak mermeri beyaz, doluluk oranına baktığımızda %99,45 ile muhteşem bir doluluk oranına sahiptir. Uşak mermer kristalize yapısı ve beyaz görünüşüyle güzel bir görüntü sergilemektedir. Renk ve doku yelpazesinin oldukça geniş olan mermer çeşitlerinden Uşak mermeri son zamanlarda oldukça fazla talep gören mermer çeşitleri arasında yer alır.

Muğla Beyaz Mermer

Bu ürünümüzü özellikle yer döşemesi, basamak, dış cephe kaplaması ve denizlik olarak tercih eden müşterilerimiz aynı zamanda heykel yapımı, özel duş tekneleri, şömine, lavabo ve mozaik olarak da tercih edip kullanmaktadırlar.

Marmara Mermer

Blok boyutları; 1.70 x 1.70 x 1.50m ile 2.50 x 1.50 x 1.50 m arasında değişmektedir. İstenirse daha büyük boyutlarda bloklar elde edilebilir. 3cm kalınlığında, istenilen ve 2cm+’+lik standart boyutlarda plaka elde edilebilir. İç kaplama ve döşeme ile dekorasyonda kullanılabilir. Blok ve plaka verme durumu, kenar köşe kesilmesi, cilalanabilme ve şekillendirilebilme yeteneği ile kesilebilme hızı iyi olup paslanma tehlikesi yoktur.

Bilecik Bej Mermer

Bilecik ili çevresinde kurulu bulunan mermer sanayicileri tarafından üretilen, muhtelif tonlardaki özellikle Bilecik bej mermerleri dünyanın 80 ülkesine ihraç edilmektedir. Türkiye mermer ihracatının % 15’lere varan kısmını Bilecik Mermer Sanayicileri yapmaktadır.
Bilecik bej mermerleri, bugün dünyadaki en lüks yapılarda, büyük ölçekli projelerde ve binalarda, değişen geniş bir yelpazede kullanılan ve öncelikli tercih edilen bir mermer olmuştur. Bu bakımdan Bilecik çevresinde mermer sanayi hızlı bir gelişme içerisindedir.
Bilecik Bej Mermer rezervlerinin fazla olması yüzlerce mermer sanayicisine uzun yıllar yetecek çalışma imkanı sunmaktadır.

Yuva Köyü Mermerciler Sitesi 3708. Sokak No:20/E Yenimahalle/ANKARA

– sormak istediğiniz her şey için bizi çekinmeden arayabilirsiniz –